plusresetminus
۰
کد مطلب : ۵۹۷۳
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران این صندوق را اعلام کرد.
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
مستمری بگیر روستایی
مستمری بگیر روستایی
به گزارش شادمان، علی شیرکانی در نشست خبری با بیان اینکه سعی کردیم همسان سازی مستمری ها به شیوه‌ خاص صندوق اتفاق بیفتد گفت: همسان سازی یعنی افرادی که در یک سطح و جایگاهی بازنشسته شده اند با کسی که امسال در همان سطح بازنشسته می شود حقوق یکسان دریافت کنند. علت ایجاد این فواصل این است که چون سرعت رشد حقوق از سرعت رشد مستمری بیشتر است یک شکافی ایجاد می کند. 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: این فاصله و اختلاف بعد از مدتی آزاردهنده می شود. ما اینطور عمل کردیم که به عنوان مثال اگر یک نفر در سطح ۸ در دو سال مختلف بازنشسته شده باشند امسال حقوقشان برابر شود. باید هر چندسال یکبار این کار را انجام داد تا فاصله زیاد نشود. ما همسان سازی را از ابتدای سال محاسبه کردیم و مابه التفاوت را نیز پرداخت کردیم. 

وی درباره زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران گفت: معمولا مصوبه هیئت امنا را می گیریم. برای کسانی که تا قبل از ۳۱ شهریور مستمری بگیر ما شده اند و ۹۵ درصد اینگونه اند معادل یک حداقل حقوق سطح یک می پردازیم که ۵۵۰ هزار تومان است و اگر نیمه دوم سال بازنشسته شده باشند نیمی از این مبلغ پرداخت می شود. برنامه ریزی کرده ایم در بهمن ماه حتما عیدی ها را بپردازیم.

به گفته شیرکانی بالغ بر ۱۲۲ هزار مستمری بگیر عضو این صندوق هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما