plusresetminus
۰
کد مطلب : ۵۲۷۶
وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی و معاون وزیر رفاه، درباره دلائل نگارش سند ملی سالمندی توضیح داد. وی با اشاره به اینکه امسال با هماهنگی‌های مناسبی که میان دو وزارتخانه اصلی متولی موضوع سالمندان (وزارت رفاه و وزارت بهداشت) انجام گرفت، سند ملی سالمندی نیز نگاشته شد گفت: با تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی این سند ابلاغ و رونمایی سند شد و امیدواریم امسال بودجه‌ای برای اجرای مستندات آن در نظر گرفته شود.
تاریخ انتشاريکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
«سند ملی سالمندی» اولین نقشه راه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه این سند اولین نقشه راه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی است، اظهار داشت: برای اینکه مواجهه مناسبی با سالمندی در ۲۰ سال آینده داشته باشیم، باید از قبل هم تمهیداتی بیاندیشیم.
 
قبادی دانا با یادآوری افزایش فرزندآوری در دهه شصت و معضلی که برای دوران دانش آموزی افراد متولد این سال‌ها به وجود آمد، گفت: در آن سال‌ها به یک‌باره نیازمند امکانات بیشتری در حوزه آموزش و پرورش شدیم و این امکانات با حضور خیرین و کمک‌های مردمی فراهم شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرخ رشد جمعیت در حال حاضر ۱.۲۴ درصد رسیده و نرخ رشد سالمندی ۳.۶ درصد است در سال‌های آینده جمعیت سالمندی و درصد آن در جامعه افزایش خواهد یافت و برای این جمعیت نیر برنامه‌ریزی داشته باشیم که متولیدن دهه شصت دچا رمعضل سالمندی نشوند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر نسبت به ۱۰ درصد جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند و در سال ۱۴۳۰ این میزان به بیش از ۲۶ درصد افزایش خواهد داشت و بیش از یک چهارم جمعیت را سالمندان تشکیل خواهند داد، بنابراین نیازمند آمادگی لازم برای تامین شرایط زندگی این قشر هستیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما